Proč já

 

Jmenuji se Lenka Brzková. Jsem profesionální výživový poradce, člen aliance výživových poradců. Pomůžu i vám, budete-li chtít.

 

O zdravou výživu jsem se začala zajímat už s prvními krůčky svých dětí. Chtěla jsem jim dát to nejlepší, ale moc jsem tomu nerozuměla. Protože to bylo hned po revoluci, mnoho literatury tady v té době nebylo a tak jsem hltala vše, co bylo dostupné.

Postupně jsem do jídelníčku zařazovala zdravé věci a vyřazovala ty nevhodné. Seznamovala se s tofu, seitanem a agarem… Vyřazovala nezdravé potraviny jako  cukr a uzeniny a některé maso.  Nikdy jsem však nikomu, ani  svým dětem nic nezakazovala ale dala jim všechny informace a učila je se rozhodovat podle vlastní hlavy. Odměnou mi bylo to, že se v pubertálním věku  sami rozhodli jíst zdravěji. Dnes, kdy mají pár let před třicítkou  z tohoto směru neustoupili. A já mám samozřejmě z toho radost. Uprava jídelníčku  mi přinesla nový rozměr v tom, že jsem poznala mnoho skvělých potravin, které bych jinak do svého jídelničku neměla potřebu zařadit. Díky tomu je můj jídelníček chutnější, pestřejší a zábavnější.

Lenka Brzková  člen Aliance výživových poradců        logo_home

 

Když jsem před deseti lety  prošla obdobím těžké nemoci a následné rekonvalescence, bylo to opět jídlo a potraviny, které mi v tomto mém snažení hodně pomohly.

A když jsem vlivem hormonální změny řešila přibývající kilogramy, byl už jen krůček k absolvování kurzu výživového poradce. Pochopila jsem, že nestačí jíst jen „dobře“, ale že stejně důležité je vědět, kdy a jaké potraviny jíst, aby naše tělo fungovalo tak, jak má.

p_ed_a_po

Dnes mám zdravé tělo, se kterým jsem spokojená. Kondici, jakou jsem neměla před dvaceti lety a energii na rozdávání.

Takže, když se nabízely příležitosti poradit kamarádům, kolegům, známým…došlo mi, že tohle je to, co mě baví, co umím a co mohu předávat dál.

Pokud tedy pomohu i Vám cítit se skvěle a mít radost ze svého těla, pak budu šťastná a spokojená.

 

 

Těším se na setkání

 

Lenka Brzková